Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2006.01.26 g. 12:47

Kolejne zwycięstwo "Czarnych Koszul"

Czwarty sparing, czwarte zwycięstwo. Piłkarze Polonii na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie wygrali 4:0 z IV-ligowym obecnie GKS Katowice

- Mimo że ciężko trenujemy, zagraliśmy bardzo dobry mecz. Chyba najlepszy z dotychczasowych - ocenił trener Jan Żurek. Zwycięstwo poloniści zapewnili sobie w ciągu dwóch minut. Najpierw w 33. min Maciej Terlecki pięknym lobem z dystansu pokonał katowickiego bramkarza. Chwilę potem wynik poprawił Ensar Arifović. 3:0 było jeszcze przed przerwą. Wynik został ustalony już w 52. min.

Tym meczem "Czarne Koszule" zakończyły tygodniowy obóz w Chorzowie. - Dużo pracowaliśmy nad siłą, sporo czasu poświęciliśmy też taktyce. Wszystko, co sobie zakładaliśmy na to zgrupowanie, wykonaliśmy. Wyniki cieszą, ale dla mnie bardziej liczy się praca, którą wszyscy włożyli w te przygotowania - stwierdził trener Żurek.

GKS KATOWICE - POLONIA WARSZAWA 0:4 (0:3). Bramki: Terlecki (33.), Arifović (34.), Zasada (45.), Seweryn (52.).
W składzie Polonii zagrali: Fogler (30. Chamera, 60. Simunić) - Gołaszewski (46. Moryc), Markowski (46. Jarczyk), Łukasiewicz (46. Dudek), Kozubek (46. Skaricić) - Di Buono (46. Swisher, 67. Piątek), Terlecki (46. Vujović), Dźwigała (46. Stokowiec), Citko (46. Seweryn) - Arifović (46. Sajdak), Zasada (46. Cichon).